18.01.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Vali Baruş, Fırat Havzası Değerlendirme Toplantısına katıldı

Vali Baruş, Fırat Havzası Değerlendirme Toplantısına katıldı

Vali Baruş, Fırat Havzası Değerlendirme Toplantısına katıldı

Vali Aydın Baruş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Fırat Havzası’nı turizme kazandırmak ve bölgesel turizm potansiyelini artırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın başkanlığında düzenlenen Fırat Havzası Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kültürel ve tarihi mirasları tanıtmak, bölgeyi yerli ve yabancı turist için cazibe merkezi haline getirmenin amaçlandığı toplantındaki bütün konular “21’inci Yüzyıl’ın Pusulası” başlığında ele alınırken Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde geçmişte meydana gelen birçok hikâyenin güncellenerek yeni yüzyıl hikâyesi haline getirilmesi gerektiği vurgulandı.

Gaziantep Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü Toplantı Salonu’nda, her noktasında ayrı bir medeniyetin izlerini barındıran Fırat Havzası’ndaki değerleri öne çıkartmak ve turizm gücünün artırılması konularının ele alındığı toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Gaziantep Valisi Davut Gül, Malatya Valisi Aydın Baruş, Kilis Valisi Recep Soytürk, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile çevre illerin vali yardımcıları ve bürokratları katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın