13.06.2021 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Rektör Beydemir uzaktan eğitim süreciyle ilgili açıklama yaptı

Rektör Beydemir uzaktan eğitim süreciyle ilgili açıklama yaptı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, öğrencilerine seslenerek, “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak siz sevgili öğrencilerimizin, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun sağlık önceliğini dikkate aldığımızda uzaktan eğitim modelinin kaçınılmaz olduğu kanaatine vardığımızı üzülerek ifade etmekteyiz” dedi.

Rektör Beydemir yaptığı açıklamada, “Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini artırarak devam etmektedir. Bu durum hayatımızın olağan akışını olumsuz etkilemekte ve bizleri her geçen gün yeni kararlar almaya sevk etmektedir. Henüz salgının ilk günlerinde üniversite yönetimimizin almış olduğu kararla uzaktan eğitime geçerek 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemini bu şekilde tamamladık. Alınan tedbirler çerçevesinde yaz okulu eğitimimizi de uzaktan eğitim uygulaması ile başarılı bir şekilde tamamladık. Üniversitemizde yaptığımız dezenfeksiyon çalışmaları, sosyal mesafe prensipli derslikler, açık ve erişilebilir imkanlarımız yüz yüze eğitim için hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın yalnızca bir kısmı olmasına rağmen, son günlerde artan yeni vaka sayıları 2020-2021 eğitim yılı güz dönemi için yüz yüze eğitimi imkansız hale getirmiştir. Üniversitemize ülkemizin 81 ilinden ve yurt dışından gelecek yaklaşık 18 bin öğrencimizin oluşturacağı etkileşim hem sizin hem de ilimiz için çok da hafife alınamayacak riskler doğuracaktır. Her ne kadar üniversitenizi çok özlemiş de olsanız sizlerin sağlığı bizim birincil unsurumuzdur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak siz sevgili öğrencilerimizin, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun sağlık önceliğini dikkate aldığımızda uzaktan eğitim modelinin kaçınılmaz olduğu kanaatine vardığımızı üzülerek ifade etmekteyiz. Uzaktan eğitimle ilgili detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde üniversitemiz web sitesinden yapılacak olup, süreçle alakalı tüm soru ve sorunlarınızı iletişim kanallarımızın tamamından bizlere iletebilirsiniz. Hiçbir öğrencimizin sağlığında en ufak bir problem yaşamadan bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Bizler, sizler için sürekli olarak çalışmalarımıza devam ederken, sizler de hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin sağlığı için lütfen kurallara eksiksiz uyun ve tedbirden asla vazgeçmeyin” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın