02.07.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Halk Eğitim Merkezi tarafından kurban kesim sertifikası verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Halk Eğitim Merkezi tarafından kurban kesim sertifikası verilecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERTİFİKALI KURBAN KESİM KURSU DÜZENLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi, büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu düzenleniyor.

Kendi kurbanını kesmek isteyen vatandaşlara yönelik olarak düzenlenecek olan “Büyükbaş ve Küçükbaş Kurban Kesim Kursu” 13-15 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan kursa katılarak başarılı olanlara ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Halk Eğitim Merkezi tarafından kurban kesim sertifikası verilecek.

Toplam 20 saat eğitim alacak olan kursiyerler, teorik ve pratik eğitime tabi tutulacaklar. Kursa katılacak kişilere ayrıca kurbanlık hayvanlarda kesimden önce ve kesimden sonra yapılması gerekenler, kurban ile ilgili dini esaslar, kesim sırasında olabilecek yaralanmalara karşı acil sağlık müdahale bilgileri anlatılacak. Ayrıca katılımcılarla birlikte mezbahanelere gidilerek uygulamalı olarak kesimler de yaptırılacak.

İlk ders 13 Haziran Pazartesi günü saat 09.30’da Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi (MABESEM) toplantı salonunda gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek kursta başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla Kurban Kesim Sertifikası verilecek.

Kursa katılmak isteyen vatandaşların 10 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar, Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi ile birlikte Polisevi karşısında bulunan Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi sınav kayıt birimine başvurmaları gerekiyor.

Reklam

Ayrıca başvurular ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 422 213 02 18 (111) veya 0422 377 88 21 nolu telefonları arayabilecekler  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın