23.05.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Alternatif yollarla alakalı Büyükşehir Belediyemiz çok ciddi çalışmalar yapıyor.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Alternatif yollarla alakalı Büyükşehir Belediyemiz çok ciddi çalışmalar yapıyor.

MASKİ, YENİ İMAR BÖLGELERİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Bostanbaşı ve Tecde Mahallesi sınırları içinde kalan 35 metrelik imar yolu üzerinde altyapı çalışmalarına devam ediyor. İlk etapta bin 500 metre kanalizasyon, 30 adet muayene bacası ve 20 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirilecek. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve beraberindeki heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Vedat Özden, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından açılan yeni imar yolunun kanalizasyon hattını MASKİ Genel Müdürlüğü olarak inşa ediyoruz. Genel Müdürümüz ile beraber çalışmaları yerinde inceledik. Burada çift taraflı olacak şekilde yaklaşık 1.500 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edilecek. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra içme suyu çalışmalarımıza başlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

MERT: BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmaların şehrin her noktasında devam ettiğini aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ile eş zamanlı koordineli bir şekilde alt ve üstyapı çalışmalarına hız verdiklerini aktardı. Mert, “Alternatif yollarla alakalı Büyükşehir Belediyemiz çok ciddi çalışmalar yapıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapıyı da eş zamanlı bir şekilde inşa ediyoruz. Şu an kanalizasyon hattı çalışmaları yapılıyor. Ardından içme suyu çalışmalarımıza başlayacağız. Asfaltlama çalışmaları yapılmadan altyapı ile ilgili olan kısmı tamamlayacağız. Bu yol ile Barguzu’yu yol ve altyapı olarak Fahri Kayahan’a bağlıyor. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın