17.08.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Maski Elektriği %20 Daha Ucuz Kullanacak

Maski Elektriği %20 Daha Ucuz Kullanacak

MASKİ, ELEKTİRİĞİ % 20 DAHA UCUZ KULLANACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün elektrik abonelik tarifesinde değişikliğe gidildi. Daha önceden Ticarethane Aboneliği tarifesi üzerinde ödeme yapan MASKİ Genel Müdürlüğü artık Sanayi Aboneliği tarifesi üzerinde harcadığı enerji ücretlendirilecek. Yapılan değişiklik ile birlikte MASKİ Genel Müdürlüğü, elektrik giderlerini % 20 daha ucuz kullanacak. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, tarife değişikliği için görevlendirilen Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı’nda görevli Makine Mühendisi Mevlana Sancakoğlu’nu, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Akın Kuşdoğan’ı, Elektrik Teknikeri Zübeyir Dağıstanlı’yı makamında ağırlayarak teşekkür etti.

Konu ile ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Elektrik Makine Ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerinin elektrik dağıtım şirketi ile yapmış olduğu ortak çalışma neticesinde yıllık yaklaşık 20 milyon TL’lik bir tasarruf olacağını belirterek, emeği geçen tüm personele teşekkür etti. Mert, “Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığımızın gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda elektrik faturalarını ortalama % 20 daha az ödeyeceğiz. Gerçekleştirildiğimiz çalışmalar ile kurumumuz (2021 yılına göre) yıllık 10 milyon TL tasarruf sağlayacak. Yapılan ücret değişikliğinden sonra kurumumuzun kazancı iki katına çıkarak (2022 yılına göre) yıllık 20 milyon TL olmuştur. Kurumumuz çalışanlarından Makine Mühendisi Mevlana Sancakoğlu’na, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Akın Kuşdoğan’a, Elektrik Teknikeri Zübeyir Dağıstanlı’ya yaptıkları bu hummalı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın