30.11.2021 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Malatya’da Ziraat Yüksek Mühendisleri kadro ve özlük haklarını istiyor

Malatya’da Ziraat Yüksek Mühendisleri kadro ve özlük haklarını istiyor
Whatsapp haber hattımıza gelen isteği olduğu gibi yayınlıyoruz
Malatya’da Ziraat Yüksek Mühendisleri  kadro ve özlük haklarını istiyor
Malatya’da bir Ziraat Odasında  tarım danışmanı  olarak hizmet vermekteyim. önümüzde ki  ki günlerde uygulama esaslarında bakanlığın mevzuat değişikliğine gideceği; 2009 yılından beri Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetlerini destekleme adı altında devletin desteklediği bu uygulamada görev yapan biz Tarım Danışmanlarına; Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde, Belediyelerde, Ziraat Odalarında ve” Birliklerde Tarımsal Danışmanlık birimleri oluşturularak kadro verilmelidir.
Devlet tarım danışmanlarına istihdam yaratıp kadro veremiyorsa mevzuat değişikliğine gidilip özlük hakları iyileştirilmelidir. Şu an devlet desteği yıllık 46. 000 TL (sigorta ve tüm vergiler dahil) olup aya bölündüğünde ele geçen ücret asgari ücretin altında kalmaktadır. Tarım Danışmanlığı yapan “biz Ziraat Mühendisleri, Teknikerler Teknisyen ücretlerinin aylık olarak kamuda çalışan bir Ziraat Mühendisi, Tekniker,Teknisyen aylığına denk gelecek şekilde olmalı, Tarım Danışmanlarının yıllık çalışma  sürelerine göre (Kıdem) aylık ücretleri duzenlenmeli.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın