13.06.2021 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Malatya Film Festivalinde ”Türkiye’nin Cinsiyetsiz İlk Oyuncu Ödülü sahibini Bulacak ” ifadesi Büyük Şaşkınlık Yarattı.

Malatya Film Festivalinde ”Türkiye’nin Cinsiyetsiz İlk Oyuncu Ödülü sahibini Bulacak ” ifadesi  Büyük Şaşkınlık Yarattı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Yerel basına gönderdiği e-postada  10.Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Başvurular başladı başlıklı bülteninde  Türkiye’nin Cinsiyetsiz İlk Oyuncu Ödülü 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Sahibini Bulacak! başlığı büyük şaşkınlık yarattı .

Bültenin devamında ; Malatya Uluslararası Film Festivali, bu sene Türkiye’de bir ilke imza atacak. Dünyada ilk olarak Berlin Film Festivali yönetimi tarafından alınan kararla En İyi Oyuncu ödüllerindeki kadın ve erkek ayrımının kaldırılmasının Türkiye’deki ilk temsilcisi 10. Malatya Uluslararası Film Festivali olacak. Berlin Film Festivali’nin aldığı kararı destekleyen bir yol izleyen ve bu değişikliği daha da anlamlı kılıp genişletme yolunda katkı sağlamak için oyuncu ödüllerinde cinsiyet ayrımını kaldıran festivalin Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması’nda bu yıl En İyi Oyuncu ve En İyi Yardımcı Oyuncu ödülleri verilecek sözlerine yer verildi.

 

Büyükşehir Resmi İnternet Sitesinde CİNSİYETSİZLİK İfadesini çıkarttı !

Medya kuruluşlarına gönderilen basın bülteni ile Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ;

Duyurular bölümünde ise ; Türkiye’nin Cinsiyetsiz İlk Oyuncu Ödülü 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Sahibini Bulacak! ifadelerine yer verilmediği görüldü

Duyuru bölümüne bu adresten ulaşabilirsiniz :  http://www.malatya.bel.tr/icerik/22/8737/10-malatya-uluslararasi-film-festivaline-basvurular-basladi.aspx

Büyükşehir’in Resmi internet sitesinde Film festivalinin duyurusu yapılırken  ‘CİNSİYETSİZ”  kısmının neden çıkartıldığı merak konusu oldu.

Sosyal medyada büyük tepkilere sebep olan Cinsiyetsiz tartışmasına;  Film  Festivali organize eden özel şirketin nasıl bir açıklama yapacağı sanatçıların nasıl bir tutum sergileyeceğini önümüzde günlerde göreceğiz.

Haber yayına hazırlığında Sosyal Medya mecrası Twitter’da mahmut_biyikli adlı kullanıcının Malatya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile tartıştıkları görüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın