23.05.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Enver Kiraz “Biz bu yasanın ertelenmesini, uzatılmasını değil, tamamen ortadan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

Enver Kiraz “Biz bu yasanın ertelenmesini, uzatılmasını değil, tamamen ortadan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

CHP İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİ TÜTÜN ÜRETİCİLERİNE DESTEK VERDİ.

KİRAZ; “ERTELEME, UZATMA DEĞİL, YASANIN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Tütün üreticilerine 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası getiren yasayı eleştiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz “Biz bu yasanın ertelenmesini, uzatılmasını değil, tamamen ortadan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

Doğanşehirli tütün üreticileri 1 Ocak 2022’de yürürlüğe giren tütün üreticilerine hapis cezası getiren yasanın geri çekilmesi talebi ile kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

İl ve İlçe örgütleri ile birlikte Doğanşehir’de gerçekleştirilen tütün emekçilerinin eylemine destek veren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, üreticilerin 5 yıldır diken üstünde üretim yaptıklarını belirterek, tütün emekçilerinin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olacaklarını belirtti.

SON ÇIKARILAN YASA İŞİN TUZU BİBERİ OLDU

Yasanın uygulanması durumunda tek geçim kaynağı tütün olan binlerce üreticisinin 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalacağını belirten Enver Kiraz, “Doğanşehir’de gerçekleştirilen tütün eylemine il ve ilçe örgütümüz ile birlikte destek verdik. 2017 Yılından beri Doğanşehir’de tütün eylemleri gerçekleştiriliyor. Tütün üreticileri 5 yıldır diken üstünde. Hangi gün tütününe el konulacağı belli olmadan üretim yapıyorlar. Son çıkarılan yasa da işin tuzu biberi oldu. Biz bu yasanın ertelenmesini, uzatılmasını değil, tamamen ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Tamamen ucube bir yasayla karşı karşıyayız. 2017 Yılından beri Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba, çok ciddi bir mücadele veriyor. Konuyu Türkiye gündemine taşıdı, defalarca meclis gündemine getirdi, Adıyaman ve Doğanşehir’deki eylemlere katılarak destek verdi. Adıyaman Milletvekilimiz Abdurrahman Tutdere çok ciddi mücadele verdi. Her iki vekilimize de tütün üreticilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler de örgütlerimizle birlikte tüm eylemlerinizde sizlerle birlikte olduk. Bundan sonra da bu haklı mücadelenizde sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın