13.05.2021 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi Getireceğiz, Meclisin Yetkilerini Arttıracağız.”

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi Getireceğiz, Meclisin Yetkilerini Arttıracağız.”

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi Getireceğiz, Meclisin Yetkilerini Arttıracağız.”

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 101’inci yaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “23 Nisan’da kurulan meclisin günümüzde yetkileri azaltıldı, tek kişiye verildi. Bir gecede bakan değişikliği yapıldı. İlk seçimde iktidar olduktan sonra tekrar güçlendirilmiş parlamenter sistemi kuracağız” dedi.

Başkan Kiraz, yazılı açıklamasında, ülkelerin gelişmesinin; ülke çocuklarının ve gençlerinin ülkelerine sahip çıkması ile mümkün olacağını bilen, çocuklara olan sevgisini ve güveninin her fırsatta gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli tarihlerinden biri olan 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan ettiğini belirtti.

“Türk milletinin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen azmi ile büyük ve parlak olacaktır” diyen Kiraz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milli bayram kutlamalarımızın uzun süredir içi boşaltılmaya çalışılıyor. Son yıllarda her 23 Nisan’da Atatürk anıtına çelenk sunabilmek için izin almak zorunda kalıyoruz. Bu yıl da hafta içlerinde birçok etkinlik serbestken 23 Nisan’ın cuma gününe gelmesiyle sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Bu durumda pandemi çerçevesinde zaten kısıtlı bir şekilde kutlayacağımız 23 Nisan’ı kutlayamaz olduk. Ama önümüzdeki yıllarda pandeminin de olmadığı daha heyecanla kutlayacağımız umudunu koruyoruz. Yüreklerimizde 23 Nisan’ı kutluyoruz, kutlamaya devam edeceğiz.”

Kiraz, çocuklara daha güzel bir ülke bırakmak, onları huzur, güven ve barış ortamında geleceğe hazırlamak devletin ve birey olarak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkün olduğunu kaydederek, “Demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan haklarına, barışa ve özgürlüğe olan inancımızı güçlü sesimizle duyurmaya devam edeceğiz. 23 Nisan’da kurulan meclisin günümüzde yetkileri azaltıldı, tek kişiye verildi. Bir gecede bakan değişikliği yapıldı. İlk seçimde iktidar olduktan sonra tekrar güçlendirilmiş parlamenter sistemi kuracağız. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin 101’inci yaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın