15.10.2021 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Battalgazi Belediyesi 2’nci kez askıya çıkarılan plan, 29 Ekim 2021 tarihine kadar askıda kalacak.

Battalgazi Belediyesi 2’nci kez askıya çıkarılan plan, 29 Ekim 2021 tarihine kadar askıda kalacak.

BATTALGAZİ’DEKİ İMAR PLANI 29 EKİM’E KADAR ASKIDA KALACAK

Battalgazi Belediyesi, Orduzu ve Hanımınçiftliği mahallelerini kapsayan 1600 hektarlık alanda 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı çalışmalarında sona yaklaştı. Battalgazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Planlama bürosu tarafından itirazlar değerlendirilerek 2’nci kez askıya çıkarılan plan, 29 Ekim 2021 tarihine kadar askıda kalacak.

Battalgazi Belediyesi tarafından ilçenin kanayan yarası haline dönüşen imar planı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin en büyük problemlerinin başında gelen Orduzu ve Hanımınçiftliği mahallesindeki İmar sorununu çözülmesi için son düzlüğe girildi. Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu ve Hanımınçiftliği mahallelerini kapsayan 1600 hektarlık alanda 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı, Battalgazi Belediye Meclisi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında alınan kararlarla kabul edildi. İtirazlar değerlendirilerek yeniden hazırlanan imar planı, 29 Eylül 2021 ile 29 Ekim 2021 tarihleri arasında askıda kalacak. Vatandaşlarımızın tapu bilgileri ile birlikte Battalgazi Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Planlama bürosundan arsaları hakkında bilgiler alabilecekler. Plan ile ilgili oluşan sıkıntı ve diğer konular için vatandaşların Battalgazi Belediyesi’nin ilgili birimine başvuruda bulunabilecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın