23.05.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

Başkan Gürkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Gürkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Gürkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

BASIN KAMUOYUNUN BEŞ DUYU ORGANIDIR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm basın mensuplarının günlerini kutladı.

Başkan Gürkan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Haber alma ve iletme özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesini sağlamak, toplumsal konularla ilgili kamuoyu oluşturmak ve gerçekleri araştırmak gibi çok önemli görevleri yerine getirmektedir. Basın aynı zamanda kamusal hizmet ağı ve hizmet sunumudur diyoruz. Bu anlamda basın kamuoyunun beş duyu organıdır.

Gazeteciler, hadiselerin kamuoyuyla objektif paylaşılması noktasında, tarafsız olarak anlatılmasında önemli bir görev ifa ediyorlar. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Yaşanan gelişmelerden insanların haberdar edilmesi noktasında çok önemli bir mesleği icra eden basın mensuplarımızın; meslek ahlakına, tarafsızlık ilkesine, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının da doğru biçimde karşılanmasına vesile olacaktır.

Haberleri kamuoyuna aktarımını sağlamak amacıyla mesai saati gözetmeksizin, canla başla ve büyük bir özveri ile çalışan görevleri sırasında hayatını kaybeden gazetecileri rahmet ve minnetle anıyor, tüm basın mensuplarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın