17.08.2022 - Kalemler ve Kılıçlar Sitesi
Kalemler ve Kılıçlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arslantepe ‘de  büyük bir coşku ile  kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arslantepe ‘de  büyük bir coşku ile  kutlandı.

    “Yakın Doğu’ da ilk devlet teşkilatının ortaya çıktığı yer, ilk kerpiç sarayın yapıldığı yer ve ilk kılıcın yapıldığı yer olan Arslantepe’ yi öğrenci-öğretmen ve tüm Malatya halkına tanıtmak ve projenin ikinci adımı olarak da tüm Türkiye’ ye tanıtmak . Ayrıca Arslantepe’ nin neden Unesco ‘nun kültürel miras listesine alındığını ve bunun önemini anlatmak olacaktır.”amacıyla başlatılan” Tarihin Mührü Arslantepe” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Dr.Saadettin Hacı Evliyagil Anadolu Lisesi, Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatma Aliye İMKM Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi, Göztepe Anadolu Lisesi, Akçadağ Ören Çok Programlı Anadolu Lisesi, Avni Kığılı İmam Hatip Lisesi, 20 Mayıs  Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi, Şehit İbrahim Tanrıverdi Anadolu Lisesi ve Özel Sentez Okullarının    öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arslantepe ‘de  büyük bir coşku ile  kutlandı.

        Proje katılan öğrenciler ve öğretmenler rehberler eşliğinde Arslantepe ‘yi gezerek höyük hakkında bilgiler aldılar.Daha sonra Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ı ve Kanlı Kümbet gezilerek bayrağımız gururla dalgalandırıldı.

   Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder proje etkinliklerinde  başarılar dileriz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları ihlas haber ajansına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın