Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
]"Kürt-cüler" ne ister?
Yazar Konu
#1
"Kürt-cüler" ne ister?..!


Bu ülkede, bir kürt sorunu vardır... diye diye ... kendilerinin, zımmi olarak sorunlu (sorun) olduklarını, adeta üstüne basa basa söyleyen avanak bir grup var.

Sorunu, sorun olarak tanımladığınız, "0" andan itibaren zaten sorununuz, "o" sorun oluveriyor.Olgu bir anda sorunlaşıyor... ve yeni sorunlar ve sorular doğuyor..
Kürtçülük ! de böyle birşey! (Kürt kökenli yurttaşlarımızı kastedmiyorum)

"Kadınlar ne ister ?" sorusundan daha anlamlı ve oldukça da basit aslında. Tam da bir kişisel gelişim psikolojisi ve projesi.

"Onu isteriz bunu isteriz ama en büyüğünü isteriz" hedefi(talebi); ne kadar büyük tutturursan, koparacağın miktarda, o kadar büyük olur psikolojisi; Aynen bir şımarığın çarşıda istediği herşeyi aldırıp sonrasında evde yüzüne bile bakmaz bir çocuk psikolojisi ile eşdeğer.
Bir bireyinkişilik yada bazen insan topluluklarında;toplumsal gelişim süreci aşamaları, kendi içlerinde ruhsal patlamalara neden olur.Bu tür sosyal psikolojik patlamaların sesi ve içsel şiddeti bazen o kadar da şiddetlenir ki; arazideki mayın patlamaları bile, bu kimlik patlamalarının sesini örtemez.

Kompleks; (zaman zaman) öyle dayanılmaz boyutlara ulaşır ki; insanı çıldırtır.Aklını alır.Küstahlaşır.Seslerini duyan olmaz.Bu gibi psikolojik durumlarda sakin olmak gerekir.Adeta bizlere, "kendilerini ispat edercesine", haykırır.Haykırtılır da..!

Doğu ve Güney doğu anadolu, kentsel ve kırsal alanlarında, öncelikli olarak, bir ekonomik açılım yapılmalıdır..Devletci iktisat doktirini ile sanayi ve üretim tesisleri yapılmalıdır.Duble yol altyapısı tamamlanmalıdır.İş imkanları artırılmalıdır. 7' den 70 ' e halkın bol bol spor yapması sağlanmalıdır. Tatillerini sahil kentlerinde geçirmek isteyen aileler teşvik edilmeli ve mali açıdan kompanse edilmelidir.Dostluk ve arkadaşlıkların kurulması, bir sosyal proje olarak gündeme alınmalıdır.

Biz, Kürtleri çok seviyoruz.

Bizler, Kürtleri bulundukları coğrafyalar itibariyle de seviyoruz.Kimlikleri ve renkli kişilikleri ile de...

Bunu da unutmasınlar...

Yaşadıkları bu süreçte; kehanetlerini gerçekleştirmeye çalışarak bazı gerçekleri de kehanetleştirme hatasına düşmesinler....Koltuk değneklerini bıraksınlar.

Hayal dünyalarında kendilerini yalnızlığa havale etmesinler.Gelişimlerini ertelemesinler.Baltalamasınlar.Kendilerini kasmasınlar.Gevşesinler. Rahat olsunlar.

"Demokratik açılım" ile işin psikolojik gerçeklerini de birbirine karıştırmasınlar.

"Demokrasi" ise;
bundan sonraki bir aşama,
Bir ziyafet,
Bir "yüzleşme",
Yemekten sonra,
Doyduktan sonra,
Doygunluğa erişmek için,
Kendi içinde barışık,
Herkezle barışık,
Hep beraberce ve BİR.


Saygılar.

TAHİR ÇALGÜNERAra
Cevapla
#2
tabiki siz kürtleri çok seveceksiniz TAHİR ÇALGÜNER sizde fevzi çakmak paşa gibi kürtlerin okumaması cahil kalması gelişmemesini isteyen sadece egonuzu tatmin etmek için yazan insanlardanmısınız ? Neye inandığınız size kalmıştır. Fakat eğer inandığınız din,vicdan,adalet kelimeleri barındırıyor ise ozaman öyle davranacaksınız kimseyi ayrıştırmıyorum diyip ayrıştırmayacaksınız.Örneğin küçükbir çocuk düşünün yanınıza çağıracaksınız eline şeker vereceksiniz sırtını sıvazlayacaksınız sonra bir tokat patlatacaksınız yüzüne ve o çocuktan tepki beklemeden git diyeceksiniz sonrada bu çocuğun şekeri yüzünüze fırlatmasından rahatsızlık duyup ahkam keseceksiniz. yok öyle yağma bakın adaletli olacaksınız yanlı yazılar yazmayacaksınız, bu milleti sizin gibiler ayrıştırıyor. Kürt-cüler" ne ister?..! askerlerin ailelerine tecavüz etmemesini ister, zulüm görmemek, adalet ister ,Kürt-cüler" ne ister?..! insan gibi yaşamak aşağılanmadan benim ülkemde benim vatandaşımı sırf dili dönmüyor diye aşağılayan hor gören faşist ruhlu insanlardan sakınmayı Kürt-cüler" ne ister?..! asimilasyonsuz sadece kendi dillerinde konuşmayı buna bile tahamülümüz yok yanımızda ingilizce, almanca, fransızca veya herhangi bir dilde konuşulunca kimse rahatsız olmuyor ama kürtçe konuşulunca rahatsız olmuyormusunuz ?

evet bence oluyorsunuz ; niyemi ayrıştırma zihniyeti içinde eğitim aldığınız için olmasın Gülücük bakınız bizler öncelikle tahamül etmeyi öğreneceğiz kürtler bizim vatandaşımız ayrışmak gibi bir düşüncesi zaten yok Kürt-cüler" ne ister?..! BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ devlet bu gün çıkıp açıklama yapsa tamam kardeşlerim vatandaşlarım sizlerden af diliyoruz devlet politikası olmamasına yasalarda yeri olmamasına rağmen burada devlet adına bulunan insanlar sizlere yanlış davranışlarda bulunmuş kiminizi asit kuyularına kiminizi canlı canlı gömüştür veya çeşitli şekillerde sizleri madur etmiştir.Fakat gelin biz içimizde çözelim bunu yapan insanları yasalar ve mahkeme önüne çıkarıp hatalarını bir nebze olsun düzeltme şansı yakalayalım kimseyi ayrıştırmadan kimseye adaletsiz davranmadan. bakın görün Kürtler başka birşey istermi Kürt-cüler" ne ister?..! hakikatları araştırma komisyonu ister.


saygılarımla

Biray ERDOĞAN
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tunceli hiç Kürt olmadı Kueen 15 1.280 03-01-10, Saat:14:24:20 PM
Son Yorum: Ender1959
  Yeni Kürt kampanyası Keops 5 539 18-10-09, Saat:11:31:16 AM
Son Yorum: Kemal ŞİMŞEK
  TOPRAK AĞALIĞI ve KÜRT SORUNU CHANFE 3 586 05-09-09, Saat:21:23:19 PM
Son Yorum: Mustafa Recep
  Kürt sorununda iyi şeyler olacak tired 0 371 11-03-09, Saat:09:33:19 AM
Son Yorum: tired
Ünlem Emekli diplomat ve subaylardan Kürt sorununa ilişkin rapor evcim 3 431 26-02-09, Saat:15:33:51 PM
Son Yorum: Latif Erol
  Kürt sorununa F tipi çözüm FatihMehmed 2 306 16-02-09, Saat:11:57:58 AM
Son Yorum: FatihMehmed
  Kürt Sorunu mu Emperyalizmin Oyunu mu? Kueen 1 360 14-12-08, Saat:21:48:11 PM
Son Yorum: muzaffer bilgin
  KÜRT AYDINLAR TEK SES: Şiddet En Çok Kürtleri Vuruyor! Kueen 0 374 08-11-08, Saat:10:59:58 AM
Son Yorum: Kueen
  KÜRT SORUNUNA "DAR MARKSİST" BAKIŞ fender 0 497 21-10-08, Saat:02:10:34 AM
Son Yorum: fender
  Öcalan: GAP Paketi ile işbirlikçi Kürt yaratacaklar peleks 6 502 04-06-08, Saat:19:39:40 PM
Son Yorum: evcim
  Kürt Sorununda Demokratik Çözüm tired 0 292 30-05-08, Saat:16:01:20 PM
Son Yorum: tired
  KÜRT SORUNU için AB'ye MÜDAHELE ÇAĞRISI CHANFE 0 279 21-05-08, Saat:23:52:42 PM
Son Yorum: CHANFE
  'Kürt sorunu konuşmadan çözülmez’ tired 0 295 19-05-08, Saat:17:52:18 PM
Son Yorum: tired
  TKP ve Kürt Sorunu yorukoglu12 0 775 03-05-08, Saat:16:43:13 PM
Son Yorum: yorukoglu12
  'Birileri Kürt-Türk çatışması istiyor' Kueen 0 282 30-04-08, Saat:23:29:14 PM
Son Yorum: Kueen

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yukarı Git