Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
06-06-08, Saat:14:50:42 PM,
#1
Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
Milli Güvenlik Kurulu'nun eski Genel Sekreteri, emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, başörtülü olduğu için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile aynı karede yer almasının söz konusu olmadığını söyledi.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'le aynı karede yer almanın ise kendisini kesinlikle rahatsız etmeyeceğini açıkladı. Tempo Dergisi'ne 28 Şubat sürecinden başlayarak günümüze kadar askerin tutumunu değerlendiren Kılıç, Recep Tayyip Erdoğan ve Necmettin Erbakan arasındaki farklara da değiniyor.

Genelkurmay Başkanı'nın başörtülü first lady ile ne kamusal alanda ne de kamu dışında aynı karede yer alamayacağını aktaran Kılınç, "O fotoğrafa bakan insanlar, 'Artık asker de bunları kabullendi' zanneder. Bu algıyı halka vermek uygun düşmez." yorumunda bulunuyor.

Kendisinin de görev dışı olmasına rağmen Hayrünnisa Gül ile aynı karede yer almamaya dikkat ettiğini anlatıyor. Tuğgeneral Veli Küçük'le ise aynı kadrajda yer almaktan çekinmeyeceğini ifade eden Kılınç, kendi isminin Ergenekon kapsamında anılmasını ise şöyle yorumluyor: "İlhan Selçuk gibi, bu devletin değerlerine sahip çıkan birileri bununla suçlanıyorsa, böyle bir suçluluk insana ancak onur verir."

Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) irticaya yönelmiş ya da birtakım çağdışı saplantılı ideolojileri olan kişileri ayıkladıklarını vurgulayan Tuncer Kılınç, Veli Küçük'e aynı muamelenin uygulanmama nedenini, "Görev süresi zarfında bir defo, sıkıntı yoksa niye ayıklansın?" diye açıklıyor. Kılınç, istihbaratın her ay koordine edildiği bir görevde yer almasına rağmen Ergenekon sözcüğünü basına yansımadan altı-yedi ay önce duyduğunu sözlerine ekliyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın esnek, sevecen bir insan olduğuna dikkat çeken emekli Orgeneral,

"Ama 28 Şubat sürecinde gördüğümüz kadarıyla Necmettin Erbakan daha uyumlu, sıkıntıları görüp çekilme esnekliğini göstermiş biri." yorumunda bulunuyor.

Başbakan Erdoğan'la Genelkurmay Başkanı'nın Dolmabahçe Sarayı'nda yaptığı görüşmeyi de eleştiren Kılınç,

"Görüşme taktik olarak yanlıştı. Böyle bir toplantı yapılacaksa, bunun tamamen gizli yapılması, kimsenin bu toplantıdan haberinin olmaması en doğru harekettir." diye konuşuyor.


Bugün

6.6.2008
Cevapla
10-01-09, Saat:19:48:49 PM,
#2
RE: Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
CHANFE'nin altı ay önce aktarmış olduğu yazıyı hortlatalım,

Tyrha'lıya selam yollayalım..
Cevapla
10-01-09, Saat:19:58:36 PM,
#3
RE: Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
(10-01-09, Saat:19:48:49 PM)namyelus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.CHANFE'nin altı ay önce aktarmış olduğu yazıyı hortlatalım,

Tyrha'lıya selam yollayalım..

Aramizda ideolojik farkliliklar da olsa kaliteyi selamlamak gerekli her zaman benden de selam olsun.
Cevapla
10-01-09, Saat:22:19:24 PM,
#4
RE: Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
kendisinin geri dönmesini ben de isterim.
Cevapla
10-01-09, Saat:23:59:35 PM,
#5
RE: Tuncer Kılınç'tan Açıklamalar
Bu Tuncer Kılınç, her avrasyacı gibi, derinlikten yoksun birisidir.

Amma velakin, yeni 28 Şubat'lar olur, türünden açıklamaları vardır. Nato'da uzun yıllar çalışmasına rağmen, emekliliğinde Nato'dan çıkmayı önermiştir.

Hatırladığıma göre, Tuncer Paşa askeri ihaleleri alan bir müteahhitten yüklü bir miktar borç almıştı ve bunu "doğal" bir durum olarak açıklamıştı.

Velhasılı kelam, şimdi Akp tarafından esir edilmiştir.

Başka yönleri bir tarafa, bütün bu ergenekon dalgaları şunu göstermiştir; Amerikan çizgisine şu veya bu ölçüde muhalifseniz, devletin tepesinde olsanız bile tepenize binerler. Bir zamanlar bu ülkeyi yöneten kadroların şimdi "terörist" olduğunu öğreniyoruz. Komutanlar, rektörler, başsavcılar illegal örgüt soruşturması kapsamına alınmıştır. Bu devlet olmaktan çıkmaktır.

Devlet olmak süreklilik'e dayanır.
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yukarı Git