Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PERİNÇEK ve Y.KÜÇÜK'le AYNI SAFTAYIZ ..
Yazar Konu
posta@infosolbirlik.com

Perinçek ve Yalçın Küçük'le aynı safta nasıl olursunuz diyenler?

Sabahattin ÖNKİBAR
11.04.2008

Siyasal İslamcı güruhun mail bombardımanı sürüyor.

Nasıl olurmuşuz da biz Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük gibilerle aynı safta olur muşuz!
Peki ama Doğu ile Yalçın Beylerin safı hangi saf?

ABD ya da İsrail yandaşlığı mı, AB uşaklığı mı, Kürtçü yoldaşlığı mı hangisi?

Hiç biri değilse ve sadece Türkiye ise niçin beraber olmayacakmışım!
Hem Perinçek ile Küçük soysuz, sapık ya da alçak mı?
Asla değil.
Hırsız, ihale kalpazanı ve bezirgan mı?
Kat’a değil.
Yolsuzluk gibi bir suçtan yargılanıp hüküm mü giydiler?
Hayır, hayır, hayır.

Peki o zaman ne?

Efendim, eskiden solcuymuşlar!.. Ayrıca Öcalan’la görüşmüşlermiş!
Yahu adı üstünde, o eskidendi!
Ayrıca Öcalan’la görüşmeleri onlarca örneği olduğu gibi gazeteci sıfatı ile değil mi?Hem onlar dün yani geçmiş, ben bugüne bakarım, bugüne.

Bugün Perinçek ve Yalçın Küçük milli mi değil mi?
Milli...
Anti-emperyalist mi?
Sapına kadar öyle.

O Doğu Perinçek değil midir Paris metrosununun zeminine çizilen Türk Genelkurmay Başkanı resminin ayaklar altına alınması olayına dur demek için orada gösteri yapan .

O Doğu Perinçek değil midir İsviçre’nin Ermeni soykırımı yasası alçaklığına karşı bütün riskleri alıp Avrupa’nın ortasından dünyaya meydan okuyan!

O Doğu Perinçek değil midir ABD mandacılığına va AB yayılmacılığına dur diyen!

Ya da O Yalçın Küçük değil midir karanlığın en kesif olduğu bir süreçte her türlü riski alıp kral çıplak diye haykıran!

O Yalçın Küçük değil midir İsrail Türkiye’de İsrail’den daha güçlüdür diyerek mutlak bir hakikatı ifade eden!

O Yalçın Küçük değil midir rahat döşekte yatmak yerine zihinsel şoklarla toplumu uyarmaya çalışan!

Neymiş efendim ama onlar dün solcu imişler!

Arkadaş, dünü bırak bugün nedirler onu söyle.

Perinçek ve Küçük bugün Türkiye’ye ve Mustafa Kemal’e hasım mı dost mu?
ABD ve AB’yle müttefik mi karşıt mı?

Ayinesi işse kişinin her şey ortadadır...

Hem insanlar dünleri ile anılsa Büyük Halife yüce insan Hazreti Ömer’e hâlâ müşrik demeye devam etmez miydik!

Keza Tayyip Bey’i dünü ile değerlendirsek Erdoğan’ı nereye koymamız gerekiyor!
Demokrasi kutlu amaca tramvaydır diye tanımlayan Başbakanımızın dününü unutacaksın ama öbür yandan mütevazı yaşam seyrine tanık olduğumuz insanları sadece milli diye aklınca sicil avcılığı yapacaksın!

Bazıları da ama Doğu Perinçek aynı zamanda Ergenekoncu diyebilir, nitekim diyor.
Durun bir dakika, daha o Ergenekon denen şey nedir o belli değil.
Ortada ne bir dava ne de bir iddianame var.

Eğer bir suç bulunur ve yargılanıp mahkum olursa biz de hukukun önünde eğiliriz, ancak henüz ortada böyle bir şey yok.

Hem Perinçek ve Küçük’e eski solcu diye saldıranlar, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Ali Bayramoğlu,Yasemin Çongar, Kürşat Bumin, Çengiz Çandar, Eser Karakaş ve Hasan Cemal gibilerini görmüyor mu?

Onlar AB onaylı sizin solcular değil mi! Hadi oradan çifte standartlı riyakârlar!
güzel ve doğru bir yazı...
Doğu perinçek için eğer tarih biliyor isek, ''sol gösterip sağ vuranların önde gideni'' ve KOMPRADOR'dan başka birşey demek mümkün değil

Yalçın küçük ile farkı ise, ilerici-aydın-eleştirmen-emekten yana ve ANTİ-EMPERYALİST olmamasıdır..

perinçek ile Yalçın küçük'ü aynı safta görmek için kendini zorlamak ve bu yönlü yazıları ile masturbasyon hali (sitede bazı arkadaşların ısrarla yaptığı gibi) yine hocanın son kitabında bahsettiği (histriyonik kişilik bozukluğu) HİSTERİ'ye tam bir örnektir okuyanlar ne demek istediğimi anlıyacaktır..

Ne olur Bahçeli’den; dili, Barzani, Kürt Yahudileri sözcüklerine dönmüyor. Öğrenememiş, “sabetayist” diyemiyor, söyleyemiyor. En son müttefiki Doğu Perinçek Dostumuz, bende, emperyalist mücadeleyi saptırmak türünden çok büyük bir sapkınlık bulmuştu

Ders 1: Küçülme, Savaş
Yalçın Küçük
ĦåŜŢą˜Ŀą˜VĭĊŧØŔıã˜ŜįΕмPřË
Ara
-Doğu perinçek:Anayasa Sempozyumu'nda İp Lideriyle CHP Milletvekili Öcalan Konusunda Tartıştı

Amerikanın tutum ve davranışlarının PKK terörüne cesaret verdiğini belirten Perinçek, "Amerika diyor ki PKK'yı yasallaştıracaksın. PKK'yı Meclis'e sokmuşsun. Kandil dağından inin ey teröristler, Meclis'e girin. Yani Hüsamettin Cindoruk'un yönettiği Meclis'te kim oturacak? Abdullah Öcalan'ın beli külahlı, eli silahlı teröristleri o mecliste oturacak, oturuyor zaten. Şimdi bunların oturmasını meşrulaştıran bir anayasa lazım. İşte bir kere siyasi parti yasaklarını buna göre ayarlamaktadır." dedi.

YALÇIN KÜÇÜK; Yalçın Küçük Abdullah Öcalan’ı etkilemiş olabilir; o kadar söyleniyor ki bunu kabul etmek zorunda kalıyorum. Öcalan’ın, ki Türkiye Kürtleri üzerindeki siyasi etkisi İmralı’dan beri artmıştır, Barzani’yi reddetmesi önemlidir. Bundan dolayı bana bir pay veriyorlarsa ne yapabilirim ki, yaptıklarımda bir devamlılık var. İlk mülakatımda kendisine söylemiştim, “Apo, sen de hep biz Türkleri seviyorsun, hiç Kürtleri sevmiyorsun” demiştim. Abdullah Öcalan’da abartılı bir Mustafa Kemal hayranlığı vardır.
PKK İsrael ile savaşmış tek Kürt kolu’dur
15.02.2006 Yalçın küçük

DOĞU PERİNÇEK;Af yasasıyla ilgili tartışmaların anlamsız olduğunu savunan Perinçek, af yasasını ''ateşin üzerine benzin dökmek'' diye nitelendirdi.
A.A

YALÇIN KÜÇÜK; Leyla, sahaya inince, “genel af” istedi, söylediği tek doğru bu idi…Eğer kendilerine Kürt diyorlarsa, “bizim Türklerle ayrımız gayrımız yoktur” dedirtmek bize düşer. Bu politikada önemli bir aşama kat edilmiştir. Dillerini ve türkülerini yetmişli yıllarda biz yasaklamıştık. Bir mücadele yaptık ve bunlardan geri dönülmüştür, önemli sayıyorum

DOĞU PERİNÇEK:8 askerin PKK'nın elinden alınmasına sevinemedim. Keşke tabutlarıyla gelselerdi. Askerler şehit olsalardı, tabutları gelseydi bu. manevi zarara uğramazdık Çünkü bu durum ülkemize zarar vermiştir. Bir asker babası da olsaydım aynı şeyi söylerdim. Bu savaşta en önemli şey gurur ve moraldir.

YALÇIN KÜÇÜK:Şehit edebiyatı ile hiçbir yere gidemeyiz.

Bir köylünün, ''Abdullah Öcalan ile görüşmeniz televizyonlarda yayınlanıyor'' demesi üzerine Perinçek, şöyle konuştu:
''1989 yılında 2000'e Doğru dergisinin genel yayın yönetmeniydim. O zamanlar diğer tüm gazetelerin ileri gelenleri gibi ben de Abdullah Öcalan'la röportaj yaptım. Ama diğerlerinden hiç bahsedilmiyor benden bahsediliyor''

Evet sizden bahsediliyor sayın perinçek nedeni ise köylü kardeşimizin belirttiği resimlerle sınırlı değil o dönem Öcalan ile görüşenlerin fikirleri de aynı ya siz?siz o zamanlar şöyle düşünüyordunuz;

Dün;"Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti... Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..."
(Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

BUGÜN:
“Cepheler kuruluyor. Savaş ağası ABD, avucundaki bütün imkânları cepheye sürüyor. Çünkü yenilmektedir. Tayyip Erdoğan, Apo, MİT Müsteşarı, Orhan Pamuk ve Yaşar Kemal’ler, ABD’nin bozgununa merhem olabilirler mi? ABD’yi ABD ordusu kurtaramıyor, piyonlar mı kurtaracak? Piyonlar, her zaman efendilerinin bozgununu paylaşmışlardır.” (İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in basın açıklaması, 16 Ocak 2007)

DÜN:
“Abdülhamit satın aldığı Kürt beylerine kurduğu Hamidiye Alayları’nı Ermeniler’in üzerlerine saldırtarak her iki milleti birbirine kırdırdı ve mücadelelerini yok etmeye çalıştı.” (Doğu Perinçek, TİKP Savunma Sayfa: 146)
“İttihatçı kompradorlar, milli azınlıklar üzerinde de baskı ve katliam politikası uyguladı. Doğuda yüz binlerce Ermeni’yi katletti. Geri kalanlarını da yurtlarından sürdü. Arap ve Kürt milliyetçilerine çeşitli baskılar uyguladı.” (Doğu Perinçek, TİİKP Savunma sayfa: 154)

BUGÜN:
“2005 yılında Lozan Antlaşması’nın yıldönümü törenleri sırasında, Ermeni soykırımı iddialarının ‘emperyalist bir yalan’ olduğunu söylediği için, İsviçre’de yargılanan İP Lideri Doğu Perinçek, Atatürk Havalimanı’nda ‘Lozan fatihi Doğu Perinçek’ sloganlarıyla karşılandı. Perinçek, 9 bin İsviçre Frangı para cezasına çevrilen, 3 ay hapse mahkûm edildiği Lozan’dan dün döndü. Kendisine eşlik eden, emekli generallerin, ulusalcı aydınların ve yazarların da yer aldığı, 164 kişilik ‘Talat Paşa Komitesi’nin Başkanı Rauf Denktaş, partililer ve küçük oğlu Sadık Can ile İstanbul’a inen Perinçek’i, İşçi Partililer alkışlar, bayraklar ve sloganlarla karşıladı.” (11 Mart 2007, Ajanslar)
Ara
night Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Doğu perinçek için eğer tarih biliyor isek, ''sol gösterip sağ vuranların önde gideni'' ve KOMPRADOR'dan başka birşey demek mümkün değil

Yalçın küçük ise, ilerici-aydın-eleştirmen-emekten yana ve ANTİ-EMPERYALİST..

Bu konu başlığına böylesi bir yanıt, keskinlik yapan sözde solculuğun AKP'li liberallerle aynı düzlemde yeraldığının bir açıklamasıdır.
Amerikan planlarının ve AKP gericiliğinin yanındadırlar.
Sağcıdırlar.
Night arkadaş bazı şeyleri hazmedemiyor ne de olsa onun gibiler kendilerinden başka herşeyi reddederler,
şunu kafanıza iyice sokun eğer ki bu cumhuriyet tehlikedeyse onu korumak cumhuriyet muhafızlarına düşer,
Doğu başkanın ve Yalçın Hocamızın aynı safta cumhuriyet safında yer alması sizi neden telaşlandırıyor yoksa siz de fettullahçılarla ve kendini ''kemalist'' diye tanımlayıp kemalist devrimi adım adım yıkanlarla aynı kaygıları mı taşıyorsunuz....

''cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir''
...''bugün elbet şiirlerim
mitralyöz kuşakları gibi saklı durur
şafaklar donanırken elbet ki yarın
paldır küldür vatan dağlarında
bir roman gibi kurşuna diziliriz''...

''bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine''
night kardeş neden iki ismi birbirinden tamamen zıtmış gibi göstermek istiyorsun, bu çaba neden? en son ulusal daki programı izlemedin mi? daha neyin muhabbetini yapıyorsun? geçmişte çok şey yaşandı, türkiye cumhuriyeti bile ne hale geldi görüyoruz? biraz da bugüne bakmak lazım.
ayrıca komprador halk arasında biraz ensesi kalın, zengin anlamında kullanılır. yahu perinçek e bunu söylemek ayıptır her şeyden önce. "aracı" anlamında kullandıysan evet arıcıdır, devrime aracıdır, yalçın hoca gibi.
Ara
Bu içgüdüsel savunma dürtüsü ile daha öncede defalarca kez tartıştığımız bu konuyu içinden çıkılmaz bir hale getiriyorsunuz.
Ben yukarıda bazı tezler ortaya koydum bunlar belge-arşivlere dayalı sizler ise tezi çürütmeye yönelik karşı-tez üretmek yerine tartışmayı fikirtepe dostlar kıraathanesi kıvamında devam ettiriyorsunuz..

yazılanları okumadığınızı varsayarak bir klip kopyalıyorum

iyi seyirler.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Youtube giriş yasaklı olduğundan dolayı, açılan sayfaya aşağıdaki link'i kopyalamanız yeterli.

youtube.com/watch?v=LLgqUIqGz0o
Ara
night Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Ben yukarıda bazı tezler ortaya koydum bunlar belge-arşivlere dayalı sizler ise tezi çürütmeye yönelik karşı-tez üretmek yerine tartışmayı fikirtepe dostlar kıraathanesi kıvamında devam ettiriyorsunuz..

yazılanları okumadığınızı varsayarak bir klip kopyalıyorum

iyi seyirler.

Buraya aktardığınız, Fetullahcı GLADYO'nun sizin elinize tutuşturduğu bir kliptir.
Bunu bir devrimci yapmaz.

Sizlerin kaynağının Fetullahcı TARAF ve STAR Gazeteleri olduğu çok açık.
Kaderinizi en gerici güçlerle Fetullahcı GLADYO ile birleştirdiğinizin göstergesidir bu.
CHANFE Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Buraya aktardığınız, Fetullahcı GLADYO'nun sizin elinize tutuşturduğu bir kliptir.
Bunu bir devrimci yapmaz.
Sizlerin kaynağının Fetullahcı TARAF ve STAR Gazeteleri olduğu çok açık.
Kaderinizi en gerici güçlerle Fetullahcı GLADYO ile birleştirdiğinizin göstergesidir bu.

Sayin Chanfe, night'in D.P'in agzindan yazdiklarini kendisi söylememisde taraf ve Star gazetelerimi
uydurmusmudur? Devrimci mücadele tutarlilik ister, emek ister, konjunktüre göre devrimci mücadele sekillenmez, o gün sartlar öyleydi diyenlere sartlarin gün be gün degistigi günümüzde nasil güvenecegiz?
sayın S. önkibar yazısında ''eski solcular onlar şimdi millici ler eskiden solcuydular'' gibi cümlelelr kullanmış. solcular eskidende bağımsızlıkçı ulusalcıydılar..bu vatanın bağımsızlığını en çok solcular savunmuş bu uğurda heyatlarının baharında ölenler olmuştur...sayın Önkibar lütfetmiş bole yazmakla ....övüyormu aşağılıyormu belli değil..........
Ara
night'ın yazdıkları uydurma. farklı zamanlarda farklı koşullarda söylenmiş şeyleri arka arkaya sıralayarak bir "gerçek" kurgulamaya çalışmış. abd'nin ortadoğu'ya girmesiyle birlikte değişen güç dengelerini görmeyenler ya cahil ya akılsız ya da kötü niyetlidir.
pkk'nın birinci körfez savaşı öncesinde bugünkünden farklı olduğu ortada değil mi? abd'nin bölgeye girmesi kürt milliyetçiliği açısından yeni bir seçenek yarattı. yıllardır ezilen kürtler arasında , geçmişte ermenilerinkine benzer bir dar görüşlülükle, bir emperyalist kuvvetin arkasına takılarak kurtulma umudu yayıldı. bu yüzden türkiye soluna düşman oldular. sol içinde bir grup döküntüyü etraflarına toparladılar. (eski beşibir yerdeler vardı, artık yok). solun ne yazık ki mayası bozuk bir bölümü var. bunlar kürt milliyetçiliği üzerinden abd'ye ve ab'ye selam durdular. pkk bu dönemde bir kongreyle marksist leninist olmaktan vazgeçtiğini açıkladı. abd bölgeye yüklendikçe batıcı kürt milliyetçiliği sol ve türk düşmanı bir karakter kazandı. abd müttefik kazanmak için islamcı ve kürtçü bütün grupları etrafında toplamaya çalıştı. bu dönemde kürt milliyetçiliği talabanisi, barzanisi ve pkksi abd'nin silahlı gücü haline geldiler.
bugün kıbrıs meselesi tartışması aslında abd'nin akdenizde bir uçak gemisi yaratması tartışması değil midir?
bugün ermeni meselesi nedir? türkiye'de kaç ermeni var? batı demokrat olduğu için mi bu meseleyi kaşıyor? okumayı bilen herkes batının arka arkaya kabul ettiği soykırım tasarılarının aslında kürtlere yönelik vaatler ve müdahale mesajları taşıdığını anlıyor.
şimdi bütün bunlar olmamış gibi, sırf perinçek'e küfredebilmek için, tuhaf tutarlılık ilişkileri aramak aptalca olmuyor mu?
bence perinçek son derece tutarlıdır. abd'ye karşı herkesle ittifak yapmaktadır. onun geçmişini, milliyetini falan umursamamaktadır. kavga etmek isteyen öyle yapar.
nitekim perinçekle kavga etmek isteyenlerde kendilerine taraf gazetesi ya da akp gibi müttefikler bulmuyor mu?
o zaman perinçek'e neden kızıyorlar?
Ara
profet Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayin Chanfe, night'in D.P'in agzindan yazdiklarini kendisi söylememisde taraf ve Star gazetelerimi
uydurmusmudur? Devrimci mücadele tutarlilik ister, emek ister, konjunktüre göre devrimci mücadele sekillenmez, o gün sartlar öyleydi diyenlere sartlarin gün be gün degistigi günümüzde nasil güvenecegiz?

Profet Arkadaş,
Bir kez bu konu başlığında sorunun özü nedir ?

Yeni Çağ yazarı Sn S.Önkibar,AKP gericiliğine karşı Perinçek ve Y.Küçük'ü savunuyor.Aynı duguları paylaştığını söylüyor."Aynı saftayım."diyor.
Night vb liberal öğeler AKP'nin yanından buna saldırıyor.
Burada saldıran sağcılıktır.

Stalin anayurdu savunurken,bu tür anarşist ve Troçkist sağcı öğelere Hitler'in "BEŞİNCİ KOL"u adını vermişti.
Durum budur.
Çünkü nesnel olarak ve daha sonra da bilinçli olarak gericiliğin yanında yer aldılar.

Bugün de bu Night vb sağcı öğeler FETULLAHCI GLADYO'nun mallarını pazarlıyorlar.
Bazı sol örgütler niçin İP’ ye saldırıyor?

Ayakta kalan saygın devrimciler hep İP ile birlikte oldular.

Solun itibarlı, ciddi, bağımsızlıkçı kesimleri hiçbir zaman İşçi Partisi’ne saldırmaz.

Partimizin dostlarına, yayın organlarındaki aydın ve sanatçı birikimine bakarsanız, Türkiye’nin en değerli devrimci aydınlarının bizimle birlikte çalıştıklarını, dayanışma içinde olduklarını, bize güvendiklerini görürsünüz. Örneğin dün Cemal Süreya’lar, Turan Dursun’lar, Necati Cumalı’lar, Melih Cevdet’ler... Bugün Ulusal Güçbirliği’nde yer alan ve yayın organlarımızda bizimle dirsek dirseğe çalışan değerli aydınlarımız. Seçimlerde de aynı gerçek görülür, Türkiye solunun önde gelen, dimdik ayakta duran seçkin aydınları ve sendikacıları, her seçimde İşçi Partisi'ne oy ver çağrısı yaptı.

Bu, 1960 sonrası tarihin en geniş bileşimidir.

Bize saldıranlar kimler, ona bakmalısınız.

Provokasyonların aleti olan, kim olduğu bilinmeyen, Amerikancı ve Avrupacı olmuş dönek takımı ve başıbozuk provokatörler Partimize saldırıyorlar sürekli.

Hadi Uluengin’ler, Cengiz Çandar’lar ve benzerleri.

İşçi Partisi’ne saldıranları iki grupta toplayabiliriz:

Neoliberalizme kapak atan dönek takımı

Bir grup, eskiden Sovyetler Birliği güdümlü olup, şimdi Neoliberalizme kapak atmışlardır ve batı işbirlikçisi olmuşlardır.

CIA ve MİT'le birlikte bize karşı psikolojik savaş yürütüyorlar.

Sovyetler Birliği'nin kapitalizme gittiğini daha 1970'ten beri ortaya koyduk. Büyük bir devlettir SSCB. Doğu Perinçek’e karşı 49 dilden yayınlanan organlarıyla, radyolarıyla ve ellerindeki bütün araçlarla psikolojik savaş yürüttü. Ne oldu? Yıkıldı. Biz ayaktayız ve bugün Rusya'nın Komünist partileri İşçi Partisi'ne olağanüstü değer veriyorlar.

Kasım 1996’da ve Nisan 2000’de düzenlediğimiz Uluslararası Avrasya Konferansı'na ve parti kongrelerimize, diğer partilerle birlikte, Rusya komünist partilerinin önderleri de hepsi katıldılar.

İşçi Partisi, bugün uluslararası devrimci hareket içinde, en etkili ve saygın partilerden biridir. Türkiye emekçi hareketinin terk devrimci temsilcisi olarak kabul edilmektedir. Doğu Perinçek, katıldığı bütün uluslararası konferanslarda dünya devrimci hareketinin birkaç önde gelen şahsiyetinin biri olarak sayılmaktadır.

Sol maskeli başıbozuklar

İkinci grup, Sol maskeli başıbozuk örgütlerdir.

Uyuşturucu-silah kaçakçılığı ağının içine düşmüş olan bu örgütlerin, CIA ve MİT’in kontrolü altında olduğu artık ortaya çıkmıştır.

Sol içindeki yüzlerce cinayet, kanlı çatışma, hep bunlar aracılığıyla yürütülmüştür.

Ve başında bulunduğum parti, 28 yıldır bu provokasyonlara karşı mücadele ediyor. Onların da bize saldırmaları, elbette doğaldır.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Perinçek'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği daha öncede bunlar yapıldı ama Perinçek ve kadrosu dimdik ayakta emperyalizme karşı savaşıyor ona saldıranlar ise tarihin çöplüğünde provakatör olarak kalacaklar.
Öyle olmasa bugün ''ergenekoncu'' diye neden tutuklansın ve bu tür saldırılar neden yapılsın,dikkat ediyorum kendisine devrimci diyerek perinçek' saldıranlarla,fettullahçılar aynı yöntemelri kullanıyor ve aynı ortak payda da buluşuyorlar zaten bir taraf yıkıcı öbür taraf bölücü.Şimdi ben işçi partili değilim ve oy vermek dışında ve sayın perinçek'e göndediğim e-postalar hiçbir bağım da yok ama bu çirkin ve bilgile saptırılarak yapılan saldırılar karşısında işte böyle partinin avukatı oluyor çıkıyorum.
Hainler denize dökülecek Türk Milleti kazanacak,
kahrolsun emperyalizm....
...''bugün elbet şiirlerim
mitralyöz kuşakları gibi saklı durur
şafaklar donanırken elbet ki yarın
paldır küldür vatan dağlarında
bir roman gibi kurşuna diziliriz''...

''bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine''
cia destekli solcuların bugünde varlığını sürdürdüğünü gösteren bir video.
Ara
Night dostumuz, Perinçek ve Küçük arasındaki yaklaşım farkını kendi dillerinden sunmuş. Siz hala Night'a saldırıyorsunuz...
"Gayet açık olarak söyleyeyim: O tür tedbirlerle (TCK'nin 221. Maddesi'nin esnetilmesi vb. tedbirler, cm) dağdaki Kürt -aynı sözcükleri kullanıyorum- 'teröristleri indirmek' mümkün değildir. Kabul edin, kabul etmeyin; Abdullah Öcalan'ı içine almayan bir tedbir, hiçbir sonuç vermez. Burada da yanlış anlaşılmak istemem: Abdullah Öcalan'a af değil, ama onu belki normal bir hapishaneye almayı veya müebbet hapsini daha, birkaç yıl daha indirmeyi içine almayan hiçbir tedbir -bunları çok açıklıkla söylüyorum- bir sonuç vermez. Bu hükümetin de bu tür adımlar atmaya ne niyeti var ne gücü var. Bunlar (bu adımlar, cm) atılmadığı müddetçe, bu tedbirlerle oyun oynanır; başka hiçbir şey yapılmaz." Yalçın Küçük, ART'ye canlı telefon bağlantısında yaptığı konuşma, Youtube'a 26 Aralık 2007'de eklenmiş: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..

Hoca'nın daha geçtiğimiz yılın sonunda yaptığı bir telefon konuşmasındaki sözleridir... Perinçek 1990'lı yıllarda bu sözlerin altında kendi imzasını koyardı, bugün koyabilir mi? Koyamıyorsa, lütfen, "Perinçek ve Küçük aynı saftadır," diye ısrar etmeyiniz.
kesin bir ortaklığın ufak ayrıntıları bunlar.
Ara
Cumhuriyeti savunma düzleminde Perinçek,Y.Küçük,S.Önkibar,A.Bulut aynı saftalar...

Konu başlığı bunu anlatmak istiyor...
Perinçek: dinci faşizm
S.Önkibar: dinci faşizm
A. Bulut: dinci faşizm
kutsal ittifak, neymiş aynı düzlemde buluşmuşlarda falan filan. Bizde bunu söylüyoruz, faşistlerle nasıl aynı düzlemde buluşursunuz. Neymiş Doğu Perinçeği eleştiren solcu-ilerici olamazmış. Oha artık. Perinçek solcu mu? Hayretler içinde ülkücü dostu solcuları izlemekteyiz. Sol dan nemalanan asalaklara geçit yok.
Ara
cskn gerekli açıklamayı koymuş, ayrıca bir söz söylemeye gerek yok. Öcalan'sız bir çözüm mümkün değildir, Perinçek bunu kabul ediyor mu?
bu başlıkta night dostuma yüklenenler sanırım kendi kafalarındakinin bir kurmaca olduğunu görmek istemiyorlar.

night ne yapmış?alıntılar koymuş.
kimden ?hocadan..
gürcü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Öcalan'sız bir çözüm mümkün değildir, Perinçek bunu kabul ediyor mu?

Öcalan ve DTP ,ABD'nin planlarından medet umuyor.
DTP esas olarak Barzanileşiyor.

Gürcü ve CSKN arkadaşlar,ulusal sorunda Markscı-Leninci kurama göre çözümleme yapmıyorlar.

Bir ulusal kalkışma ,Emperyalizme darbe vurmuyorsa,dahası geriletmiyorsa desteklenmez.
Bu ilke Leninciliğin ABC'sidir.

Öcalan,Ulusal-demokratik Halk İktidarında,gönüllü olarak TV'ye çıkartılacak ve yine gönüllü olarak Amerika'ya karşı açıktan konuşması sağlanacaktır.

Bunu hem de 1 saatte yapacağız.

Öcalan'ın şimdiki oportünist yaklaşımlarına arka çıkarak bu olmaz.
Ulusal Kanal'da Y.Küçük Hoca Doğu Perinçek'ten ''Bizim Doğu'' diye bahsediyor.Yine aynı kanalda Yalçın Hoca seçim sistemi konusu dışında her konuda Perinçek'le hemfikir.Yani adam Perinçek'i kendine bu kadar yakın görüyor.Bu da aynı safta olduklarını gösteriyor.Ama nedense buradaki arkadaşlar iki aydını birbirinden ayırmaya çalışıyor.

Fetullahçıların yayınladığı ............. haberleri kullanarak Doğu Perinçek'i lekelemeye çalıştığınız ortada.Bu hainlikten başka birşey değildir.Ben bu sitenin samimi olduğuna artık inanmıyorum.
(11-04-08, Saat:15:48:52 PM)CHANFE Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Perinçek ve Yalçın Küçük'le aynı safta nasıl olursunuz diyenler?

Sabahattin ÖNKİBAR
11.04.2008

Siyasal İslamcı güruhun mail bombardımanı sürüyor.

Nasıl olurmuşuz da biz Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük gibilerle aynı safta olur muşuz!

Peki ama Doğu ile Yalçın Beylerin safı hangi saf?

ABD ya da İsrail yandaşlığı mı, AB uşaklığı mı, Kürtçü yoldaşlığı mı hangisi?

Hiç biri değilse ve sadece Türkiye ise niçin beraber olmayacakmışım!

Hem Perinçek ile Küçük soysuz, sapık ya da alçak mı?
Asla değil.

Hırsız, ihale kalpazanı ve bezirgan mı?
Kat’a değil.

Yolsuzluk gibi bir suçtan yargılanıp hüküm mü giydiler?
Hayır, hayır, hayır.

Peki o zaman ne?

Efendim, eskiden solcuymuşlar!.. Ayrıca Öcalan’la görüşmüşlermiş!
Yahu adı üstünde, o eskidendi!

Ayrıca Öcalan’la görüşmeleri onlarca örneği olduğu gibi gazeteci sıfatı ile değil mi?Hem onlar dün yani geçmiş, ben bugüne bakarım, bugüne.

Bugün Perinçek ve Yalçın Küçük milli mi değil mi?
Milli...
Anti-emperyalist
mi?
Sapına kadar öyle.

O Doğu Perinçek değil midir Paris metrosununun zeminine çizilen Türk Genelkurmay Başkanı resminin ayaklar altına alınması olayına dur demek için orada gösteri yapan .

O Doğu Perinçek değil midir İsviçre’nin Ermeni soykırımı yasası alçaklığına karşı bütün riskleri alıp Avrupa’nın ortasından dünyaya meydan okuyan!

O Doğu Perinçek değil midir ABD mandacılığına va AB yayılmacılığına dur diyen!

Ya da O Yalçın Küçük değil midir karanlığın en kesif olduğu bir süreçte her türlü riski alıp kral çıplak diye haykıran!

O Yalçın Küçük değil midir İsrail Türkiye’de İsrail’den daha güçlüdür diyerek mutlak bir hakikatı ifade eden!

O Yalçın Küçük değil midir rahat döşekte yatmak yerine zihinsel şoklarla toplumu uyarmaya çalışan!

Neymiş efendim ama onlar dün solcu imişler!

Arkadaş, dünü bırak bugün nedirler onu söyle.

Perinçek ve Küçük bugün Türkiye’ye ve Mustafa Kemal’e hasım mı dost mu?

ABD ve AB’yle müttefik mi karşıt mı?

Ayinesi işse kişinin her şey ortadadır...

Hem insanlar dünleri ile anılsa Büyük Halife yüce insan Hazreti Ömer’e hâlâ müşrik demeye devam etmez miydik!

Keza Tayyip Bey’i dünü ile değerlendirsek Erdoğan’ı nereye koymamız gerekiyor!

Demokrasi kutlu amaca tramvaydır diye tanımlayan Başbakanımızın dününü unutacaksın ama öbür yandan mütevazı yaşam seyrine tanık olduğumuz insanları sadece milli diye aklınca sicil avcılığı yapacaksın!

Bazıları da ama Doğu Perinçek aynı zamanda Ergenekoncu diyebilir, nitekim diyor.
Durun bir dakika, daha o Ergenekon denen şey nedir o belli değil.
Ortada ne bir dava ne de bir iddianame var.

Eğer bir suç bulunur ve yargılanıp mahkum olursa biz de hukukun önünde eğiliriz, ancak henüz ortada böyle bir şey yok.

Hem Perinçek ve Küçük’e eski solcu diye saldıranlar, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Ali Bayramoğlu,Yasemin Çongar, Kürşat Bumin, Çengiz Çandar, Eser Karakaş ve Hasan Cemal gibilerini görmüyor mu?

Onlar AB onaylı sizin solcular değil mi! Hadi oradan çifte standartlı riyakârlar!
"'Dünyamızı sorularımızın cesareti ve yanıtlarımızın derinliğiyle önemli kılarız.' (Carl Sagan)"
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yalçın Küçük hangi kanalda? jakoben 14 1.343 22-03-08, Saat:17:57:43 PM
Son Yorum: BRANGİ
  Yalçın Küçük ve Yeni Harman jakoben 6 766 21-02-08, Saat:02:49:05 AM
Son Yorum: kuVşunsöz
  Küçük, vaziyeti kurtardı jakoben 13 912 14-02-08, Saat:15:48:04 PM
Son Yorum: Çıttırık
  BÖLÜKBAŞI'nın Y.KÜÇÜK'e YANITI CHANFE 6 512 11-02-08, Saat:16:13:51 PM
Son Yorum: almila
  Yalçın Küçük: Gül ile Ergenekon bağlantısı jakoben 4 653 02-02-08, Saat:22:53:31 PM
Son Yorum: aris
  Yalçın Küçük:TÜRBAN SORUNU ÇÖZÜLMEDİ, YENİ BAŞLIYOR! jakoben 7 572 31-01-08, Saat:21:02:48 PM
Son Yorum: tapınakcı
  Yalçın Küçük’ün Programı Aniden Bitirildi kuVşunsöz 0 309 30-01-08, Saat:04:10:12 AM
  Yalçın Küçük: DOĞU GRUBU ADALARI DA TÜRKLEŞTİRMEYİ ÖNERDİ! jakoben 0 350 23-01-08, Saat:15:05:52 PM
Son Yorum: jakoben
  Yalçın Küçük AKP'yi kızdıracak jakoben 5 525 04-01-08, Saat:20:44:24 PM
Son Yorum: dhuntgen
  Yalçın Küçük: 'YÖK Başkanına şükredin' jakoben 1 419 30-12-07, Saat:14:07:56 PM
Son Yorum: bilal_ebru
  Yalçın Küçük'ten Say'a 'dağ' önerisi tired 2 416 21-12-07, Saat:03:07:01 AM
Son Yorum: kuşçu
  Star Gazetesi Yalçın Küçük'e Dava Açtı! Yamtar 9 1.835 09-10-07, Saat:01:23:01 AM
Son Yorum: don corleone
  Yalçın Küçük beni rahatsız ediyor tired 8 1.417 19-06-07, Saat:01:12:11 AM
  Yalçın Küçük'ün yeni bombası tired 4 1.378 23-05-07, Saat:23:58:34 PM
Son Yorum: waterlo
  Yalçın Küçük - Kamu Arazilerinin Satışları Hakkında Video tired 0 429 03-05-07, Saat:00:07:45 AM
Son Yorum: tired

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar:
2 Ziyaretçi

Yukarı Git